Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

Dzień Patrona w SP3 - Fotorelacja

     Szkoła jest miejscem, w którym wspólnie spędzony czas jednoczy wszystkich  uczniów.  To również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty. Dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez społeczność szkolną uroczystości. Jedną z nich jest Dzień Patrona. Patron to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży.
     W  dniu urodzin Marii Konopnickiej 23 maja obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 20 maja. Celem spotkania było przypomnienie twórczości Marii Konopnickiej, podkreślenie istotnych faktów z jej życia oraz przekazanie wiedzy uczniom w ciekawej, niecodziennej formie. 
     Uczniowie przygotowywali  się do niego szczególnie – odbyły liczne konkursy: na temat życia i twórczości poetki, plastyczne– powstawały ilustracje do utworów pisarki i recytatorskie. Uczniowie idąc drogą literacką patronki próbowali swoich sił, pisząc wiersze o otaczającym świecie. 
     Każdemu dziecku z naszej szkoły znana jest postać Marii Konopnickiej. Jej utwory wzruszają kolejne pokolenia. Opowieści poetyckie dla dzieci są ponadczasowe, a Maria Konopnicka  w swych utworach:
„nie przychodzi ani uczyć dzieci, ani też ich bawić, przychodzi śpiewać z nimi”.
 
W ten wyjątkowy dzień wspólnie  świętowali: dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.
Gośćmi wydarzenia byli:
Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk.
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Biała Podlaska Pani Gabriela Kuc.
Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta  Biała Podlaska Pan Stanisław Romanowski.
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Białej Podlaskiej Pani Krystyna Rachoń-Kulicka.