Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

Jedną nogą na wakacjach – czyli uczniowie w Chorwacji

     W dniach 26 maja do 02 czerwca 2024 roku uczniowie kas 4b, 4c, 7a, 8b naszej szkoły uczestniczyli w bajecznym wyjeździe do Chorwacji. Czas wycieczki szkolnej przypomniał nam, jak piękne są wakacje!
     Kąpiele w basenach, morzu, nurkowanie w poszukiwaniu muszli, opalanie się, gry w piłkę nożną czy ręczną, to codzienna rekreacja naszych uczniów. Były też wycieczki do okolicznych miast: Zadaru, Ninu, gdzie pod fachową opieką przewodników młodzież mogła uzupełnić wiedzę historyczną, z historii sztuki, a nawet biologii. Dzień Dziecka, to pobyt stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. Tu uczniowie odbyli spacery platanowymi alejami, zwiedzali stare miasto i … poznali ciekawostki związane z geografią Chorwacji oraz niezwykłą biografię Nicoli Tesli.
     Pobyt na wycieczce pozwolił nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie z uczniami klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej im. 30 Podlaskiej Dywizji AK w Grabanowie i Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach.
     Uczniowie składają serdeczne podziękowania Wychowawcom klas, Rodzicom i firmie Mario Presto za zorganizowanie,  sfinansowanie i przeprowadzenie wspaniałej wycieczki!