PODSUMOWANIE SZKOLNEJ AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA 2020/2021

W piątek 11.06.2021 w ramach podsumowania szkolnej akcji Narodowego Czytania na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej odbył się szkolny konkurs pięknego czytania uczniów klas I- III pod nazwą „Piknik z ulubioną książką”. W  godzinach popołudniowych swoje możliwości czytelnicze prezentowali uczniowie klas IV- VIII w konkursie  „Książkowe mole w naszej szkole”.

Podsumowanie NC

W pikniku wzięli udział najlepiej czytający uczniowie klas 1-3, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Każdą klasę reprezentował jeden doskonale czytający przedstawiciel. W konkursie wzięło udział 12 dzieci. Mistrzowie w czytaniu oprócz jedzenia, picia i koca zabrali ze sobą na piknik ulubioną książkę, z której zaprezentowali zebranym najpiękniejszy ich zdaniem fragment. Zmaganiom literackim przysłuchiwały się dzieci ze świetlicy i uczniowie kl. 1a wraz  z wychowawczyniami, rodzice oraz jury pod przewodnictwem p. Urszuli Andrzejczuk oraz p. Iwony Juszczuk.

Całą imprezę prowadziła p. Edyta Szymoniuk.  Po występie ostatniego czytelnika głos zabrała przewodnicząca jury p. Urszula Andrzejczuk. Pochwaliła wyjątkowo dobre przygotowanie wszystkich uczestników zaznaczając, że jest pod wielkim wrażeniem poziomu czytania dzieci z klas pierwszych, które uczą się tej umiejętności dopiero pierwszy rok.

Po długiej naradzie jury zadecydowało, że przyznaje pierwsze miejsce za wybitne umiejętności w czytaniu wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody i dyplomy za zwycięstwo w konkursie pięknego czytania zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

I MIEJSCE W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS I-III otrzymują:

KLASA

3D

Milena Romaniuk

Barbara Niczyporowicz

W godzinach popołudniowych odbył się również konkurs pięknego czytania “ Książkowe mole w naszej szkole”uczniów  klas IV- VIII, który poprowadziła p. Jolanta Górska. Uczestnicy zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek, wykazując się umiejętnościami w doborze tekstów oraz poruszającą interpretacją  utworów.

I MIEJSCE W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS IV- VIII zajął:

Dawid Popławski uczeń  klasy VII d

II MIEJSCE W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS IV- VIII zajęli:

Anna Krajewska klasa VIII d

Filip Wiśniewski klasa IVb

Wszystkie działania w ramach akcji Narodowego Czytania przyczyniły się do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych uczniów, zachęciły do sięgnięcia po książkę oraz zapoznały dzieci z nowymi, ciekawymi pozycjami czytelniczymi.

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA:

• Panu Wojciechowi Tokarskiemu za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia imprezy

• Paniom: Urszuli Andrzejczuk i Iwonie Juszczuk za przewodnictwo w obradach jury oraz pomoc w przygotowaniu nagród i dyplomów.

• Asi Bielińskiej, Gabrysi Rogali oraz Zuzi Jówko z klasy 6d za efektywny udział w obradach jury i nieocenioną pomoc podczas przygotowywania pikniku.

• Pani Marlenie Skorupskiej- Trocewicz za opiekę nad dziećmi po zakończeniu konkursu.