Prawa człowieka znam i przestrzegam! KONKURS

Zapraszamy do udziałuUśmiech

konkurs

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Prawa człowieka - znam i przestrzegam"

1.    Organizator Konkursu

Organizatorem szkolnego konkursu plastyczno-literackiego "Prawa człowieka - znam i przestrzegam" jest pani Natalia Żylik pełniąca funkcję Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

2.    Termin Konkursu:

Konkurs trwa w październiku 2021 roku.

3.    Cele Konkursu:

• Motywowanie uczniów do udziału w różnych konkursach.
  • Zachęcenie uczniów do zapoznania z prawami i obowiązkami człowieka/ucznia.
  • Promowanie wśród uczniów postawy kultury, empatii, tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka.
  • Rozwijanie uzdolnień uczniów
  • Podniesienie samooceny uczniów

4.    Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń z klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest terminowe dostarczanie prac plastycznych i literackich do pani Natalii Żylik.
  • Informacje o konkursie będą przedstawione przez nauczycieli na lekcjach oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły.

5.    Zasady Konkursu:

• Zadaniem uczniów jest własnoręczne wykonanie pracy plastycznej lub napisanie wiersza o tematyce praw człowieka oraz ich przestrzegania
  • Ocenie podlegają: staranność, kreatywność, poprawność pisowni i estetyka pracy.
  • Format i technika wykonania pracy plastycznych jest dowolna. Prace literackie (wiersze) powinny być napisane na komputerze (czcionka Times New Roman, rozmiar 12). Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem i klasą.
  • Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w listopadzie 2021 roku a zwycięskie prace znajdą się na wystawie w szkole.

Zapraszamy do udziału Uśmiech