POWSTANIE WARSZAWSKIE – BÓJ O WOLNĄ POLSKĘ.

2 PAŹDZIERNIKA TO TAKŻE DZIEŃ PAMIĘCI O CYWILNEJ LUDNOŚCI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

77 lat temu, 2 października 1944 roku, po 63 dniach heroicznej walki, upadło Powstanie Warszawskie.

Nasza szkoła od lat propaguje wiedzę na tematy historyczne o zasięgu: światowym, krajowym i  lokalnym. W związku z 77 rocznicą  wybuchu Powstania Warszawskiego uczniom klas VIII została zorganizowana wycieczka do muzeum  upamiętniającego te tragiczne wydarzenia. Otrzymane w Muzeum Powstania Warszawskiego materiały edukacyjne posłużyły do utrwalenia wiadomości poznanych podczas lekcji języka polskiego i historii.  Wykonano również wystawę, która poświęcona była temu ważnemu i dramatycznemu wydarzeniu. Naszą intencją i troską było uczczenie i zachowanie pamięci o licznych ofiarach i uczestnikach 63 dni zrywu ku wolności.

Z szacunkiem wspominamy wszystkich uczestników Powstania – zarówno poległych, jak i tych, którzy przeżyli; żołnierzy i cywilów, dorosłych, młodocianych i dzieci. Powstanie Warszawskie tworzy historię naszego państwa i jego obywateli, musimy wszyscy o tym pamiętać, zwłaszcza kolejne pokolenia dla których II wojna światowa staje się tylko odległą i mglistą historią.

Materiał opracowali: Tomasz Kędziora, Jolanta Górska.