KLASA 7A NA WYCIECZCE DO WARSZAWY

30 września 2021 roku z okazji Dnia Chłopaka oraz w ramach programu edukacyjnego ,,JA-TY-MY. RADOSNE ODKRYWANIE POLSKI”    klasa 7 a wraz z wychowawcą p. Tomaszem Kędziorą i opiekunem p. Dorotą Chrabską udała się na wycieczkę do Warszawy. Dlaczego do Warszawy? Ponieważ to nasza stolica, to miasto, którego historię powinien znać każdy Polak, wreszcie to miejsce pełne zabytków i wielu innych atrakcji.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji fizyki i chemii na wesoło, zwiedzali Pałac Kultury i Nauki, podziwiali inne urokliwe miejsca Warszawy. Po obiedzie udaliśmy się do parku wilanowskiego, gdzie siódmoklasiści brali udział w grze terenowej, w trakcie której poszerzano wiadomości z języka polskiego, historii, biologii i geografii. Kolejno zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Króla wojownika, miłośnika ksiąg i obrazów. Zwieńczeniem wyjazdu była lekcja wychowania fizycznego z kręglami oraz kolacja w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

To był bardzo udany integracyjny wyjazd połączony z elementami doradztwa zawodowego, podczas którego uczniowie poznawali następujące zawody: kierowcy, pilota wycieczek, przewodnika, edukatora muzealnego. Nie zabrakło także motywów związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii COVID-19 oraz zasad bezpieczeństwa       w ruchu drogowym.