WARSZAWA – SKARBNICA WIEDZY, NOWOŚCI, PRZYJEMNOŚCI

A wydarzyło się to 29 września 2021 roku...

Uczniowie klas: IVa oraz IVb obejrzeli w teatrze lalek ,,Guliwer’’ w Warszawie spektakl teatralny pt. „Królewna Logorea i Niedźwiedź”. To opowieść, która zabrała dzieci do świata magii, gdzie nieostrożne używanie czarów niesie ze sobą poważne konsekwencje i nie raz płata figle głównej bohaterce. Dzięki zabawnemu przekazowi widzowie dowiedzieli się o ludziach, którzy uczą się przeżywać nieprzyjemne emocje, takie jak zazdrość, smutek czy lęk. Aktorzy włączali widzów w realizację inscenizacji. Uczniowie mogli doświadczyć atmosfery teatru.

Drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego, dawnej siedziby władców Polski. Młodzież miała okazję zobaczenia królewskich apartamentów oraz Sali Tronowej. Na szczególną uwagę zasługują oryginalne obrazy Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy. Ważnym punktem zwiedzania okazała się Sala Senatorska, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie.

Pełni wrażeń udali się na warsztaty w Pijalni Czekolady E.Wedel. Właśnie tutaj mogli uczestniczyć w słodkiej przygodzie i kreatywnej zabawie. Dekorowali białą czekolada pierniczki w kształcie serca. Po ,,ciężkiej’’ pracy posilili się gorącą mleczną czekoladą z bitą śmietaną i lentylkami.

Zmęczeni ale zadowoleni z wyjazdu bezpiecznie wrócili do Białej Podlaskiej, aby w zaciszu domowym przygotować się do klasowego Dnia Chłopaka.

Nad wszystkim czuwały Panie: Józefa Gołębiowska, Iwona Juszczuk,  Iwona Gładysz.