WSPÓLNE WYJŚCIE DO KINA W 1-3

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, maluchy z  klas 1-3, pod opieką wychowawczyń, wyrwały się ze szkolnych murów. Z samego rana, 5 października, wielką grupą ruszyły w kierunku kina „Merkury”. Film pt. „Mała wielka stopa 2” okazał się szczególnie ciekawy dla dzieci, które oglądały jego pierwszą część, ale ze względu na piękną animację i efekty specjalne zachwycił wszystkich. Walory wychowawcze filmu oraz jego szczególny wydźwięk ekologiczny przypadły do gustu również opiekunom.

Po seansie wszystkie klasy wybrały się na spacer w kierunku Parku Radziwiłłów. Spędziły tam czas zwiedzając odnowiony park i podziwiając piękne widoki. Zbierały kolorowe liście i kasztany. Bawiły się na świeżym powietrzu. Klasa 2b zawędrowała nieco dalej, do nowego parku koło rzeki Krzny. Zabawy ruchowe w jesiennym parku są naprawdę fajne! Dzieci bawiły się wspaniale! Uczniowie z klasy 3b natomiast, spotkali się z panią kustosz Muzeum Południowego Podlasia i skorzystali z lekcji muzealnej. Muzeum po generalnym remoncie zachwyca pięknymi ekspozycjami i bardziej funkcjonalnym układem pomieszczeń. Po bardzo ciekawej lekcji, żegnając się z muzeum i jego pracownikami, dzieci otrzymały w prezencie karty pracy do wykorzystania na lekcji oraz książeczki do uzupełniania i kolorowania.