„UROCZYŚCIE PASOWANI”

Termin pasowania na czytelnika to zawsze II semestr roku szkolnego -

w momencie, kiedy pierwszoklasiści potrafią już czytać. Uczniowie klasy I ubrani są w strój galowy. Na uroczystość zaproszeni są ich starsi koledzy, wychowawcy, dyrekcja szkoły, oraz rodzice. Niestety w zeszłym roku szkolnym uczniowie pierwszych klas ze względu na przedłużającą się edukację zdalną nie mogli zostać uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. I w związku z tym, w obecnym roku szkolnym, w dniach 7,8,11,12 października, już jako drugoklasiści, 81 uczniów zostało włączonych w poczet czytelników naszej biblioteki.

Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom uroczystość pasowania odbyła się w klasach lekcyjnych. W trakcie spotkania przyszli czytelnicy poznali wartości płynące z czytania książek, zasady korzystania z biblioteki oraz prośby książki. Ponadto uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe zakładki. Po wzorowym zdaniu egzaminu na czytelnika drugoklasiści złożyli przysięgę, w której obiecali, że będą szanowali książki. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wiele emocji i wrażeń dostarczyło również uczniom pierwsze oficjalne wypożyczenie książki do samodzielnego czytania.

Nowym czytelnikom

życzymy wiele radości w obcowaniu z książką

oraz serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki.

Panie Bibliotekarki