TULIPANY MOCY

W bieżącym roku szkolnym nasza "Trójka" dołączyła do II edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjno-charytatywnej "Tulipany Mocy", której organizatorem jest stowarzyszenie ProSalute. Koordynatorami akcji są: pani Agata Czech, pani Michalina Muchla oraz pani Natalia Żylik. Akcja ta będzie trwać do sierpnia 2022 roku a jej celem jest edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mieśniowej. Nasza szkoła podejmie się realizacji szeregu działań, które zwrócą uwagę i uwrażliwią społeczeństwo, na to że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową i że nie są one osamotnione w swojej chorobie bo jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy chcą im pomóc w walce z tą straszną  chorobą.

Jak narazie nasza szkoła może pochwalić się następującymi działaniami:
1. przygotowanie tulipanów z papieru przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej,
2.zbiórka cebulek tulipanów,
3. zasadzenie tulipanów przed halą sportową przez uczniów klas pierwszych, czwartych, siódmych oraz ósmych.

Miejmy nadzieję, iż na wiosnę na naszej szkolnej rabatce wyrośnie ogrom czerwonych tulipanów, bo razem z czerwonymi balonami są one symbolem walki z dystrofia mięśniową.
Wiosną wspólnie zetniemy te tulipany i przeprowadzimy zbiórkę datków na szpitale zajmujące się leczeniem dzieci dotkniętych dystrofia mięśniową.

"Trójka" to szkoła niezwykle kreatywna dlatego mamy jeszcze kilka działań zaplanowanych w zanadrzu, ale  tym będziemy Was informować w późniejszym terminie :)