Filtrujemy dla Bałtyku

Uczniowie kl. 2 c pod opieką wych. M. Jakoniuk wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Filtrujemy dla Bałtyku”. Dzieci przez podwodny świat  przeprowadziła foka szara o imieniu Britka, która w marcu tego roku została adoptowana przez markę BRITA. Jest ona ambasadorką akcji i podopieczną Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Dzięki niej dzieci poznały życie fok, dowiedziały się  o problemie zanieczyszczenia Bałtyku nadmiarem plastikowych śmieci oraz poznały  odpowiedź na pytanie: Co można zrobić, żeby pomóc naszemu morzu i jego mieszkańcom, jak ograniczać plastik?. Bo filtrować dla Bałtyku można na wiele różnych sposobów! Z zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywały proponowane zadania  rozwijając swoją aktywność ekologiczną. Z własnej inicjatywy zmieniły „Cosie” dając drugie życie plastikowym butelkom - wykonały przedmioty codziennego użytku: skarbonki, przyborniki, karmniki, zraszacze, osłonki na doniczki. Zdobyły certyfikat przyjaciół Britki oraz innych stworzeń bałtyckich.

BRITA plakat