Konkurs literacki na wiersz/rymowankę promujący szczepienia

Szczepienia

Regulamin konkursu literackiego na wiersz/rymowankę promujący szczepienia

I. Organizator konkursu: Zespół do spraw promocji zdrowia

II. Adresaci konkursu:  Kategoria I : dzieci z klas I-III wraz z rodzicami

Kategoria II - uczniowie klas IV-VIII.

III. Cel konkursu:

−  promowanie szczepień w tym na Covid-19,

− inspirowanie dzieci (w młodszym wieku szkolnym z pomocą rodziców) do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,

− stworzenie dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów,

− sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego, także w rodzinnym gronie.

IV. Warunki udziału w konkursie:
1. Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne lub wspólnie z rodzicem (kl 0-III) ułożenie wiersza/rymowanki o tematyce związanej promowaniem szczepień przeciwko chorobom zakaźnym, w tym Covid-19.
2. Każda osoba może przesłać dowolną ilość prac (wierszy/rymowanek).
4. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie (ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu), dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach.

5. Prace (wiersze/rymowanki) mogą być wzbogacone ilustracjami wykonanymi przez dzieci (w kategorii młodszej ze współpracą poszczególnych członków rodziny).
6. Wiersz powinien składać się maksymalnie z 10 wersów (maksymalnie 750 znaków).
7. Pracę należy przesłać: a) pocztą elektroniczną na adresy: Klasy 0-III: do p. Marleny Skorupskiej – Trocewicz marlena.skorupska-trocewicz@sp3-bialapodlaska.pl i do p. Barbary Niczyporowicz barbara.niczyporowicz@sp3-bialapodlaska.pl oraz klasy IV-VIII do p. Doroty Żelazowskiej dorota.zelazowska@sp3-bialapodlaska.pl   i p. Renaty Trynkiewicz renata.trynkiewicz@sp3-bialapodlaska.pl ; w tytule wiadomości wpisując: Konkurs na wiersz/rymowankę o tematyce promującej szczepienia w terminie do 23 stycznia 2022 r.
8. Do pracy należy dołączyć informację zawierającą: imiona i nazwiska autorów i klasę ucznia.

9. Oceny prac dokona komisja konkursowa. Decyzje komisji są ostateczne.
10. Nagrody rzeczowe zostaną przyznane autorom prac najwyżej ocenionych przez komisję konkursową.

12. Udział w konkursie jest jednoznaczny z:

a) udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania wiersza/rymowanki w następujących polach eksploatacji: na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej, na Facebooku SP3, w materiałach informacyjno  - promocyjnych naszej szkoły,

b) nadesłanie pracy oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do komisji konkursowej. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.

14. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do: unieważnienia, przerwania, zmiany lub przedłużenia konkursu w razie wystąpienia przyczyn niezależnych.

15. Organizator konkursu nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej z tytułu roszczeń osób trzecich, ze względu na naruszenie ich praw autorskich.