Nabór do IV klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej

RUCH, RADOŚĆ, ZDROWIE
,,Trudno jest pokonać osobę, która nigdy się nie poddaje’’

W życiu każdego z rodziców pojawia się moment, w którym muszą podjąć decyzję odnośnie dalszego rozwoju, edukacji swojego dziecka. Rodzice najlepiej znają swoje pociechy i jeśli dziecko przejawia zainteresowania sportowe i nie ma przeciwwskazań do aktywności fizycznej, jak najbardziej jest to wskazanie do zapisania dziecka do klasy sportowej.
Wiele osób zastanawia się nad wyborem klasy sportowej, jednak waha się czy jest to dobry wybór – to właściwa decyzja! - zwłaszcza dla dzieci, które interesują się daną dyscypliną sportu. Większa liczba zajęć sportowych (10 godzin tygodniowo) pozwala rozwinąć zainteresowania i pozytywnie wpływa na cały organizm.

Dlaczego warto wybrać klasę sportową?
Dzieci potrzebują ruchu !
Sport, nawet w tak dużej ilości, pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić się na nauce.

Sport kształtuje charakter !
Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

Szansa na sukces !
Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem. Klasa sportowa jest początkiem dalszej pięknej przygody ze sportem.

Zdrowe nawyki !
Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

Kontakty towarzyskie !
Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

Reprezentowanie szkoły!
Uczniowie klasy sportowej wielokrotnie mają zaszczyt reprezentowania szkoły w rozgrywkach miejskich, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Ponadto tak jak i w innych klasach, kładziemy duży nacisk na dydaktykę czego przykładem może być duża liczba uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych.

Profil klasy sportowej: chłopcy – piłka ręczna, dziewczęta – lekkoatletyka

Zasady przyjęć do klasy sportowej:
- testy sprawnościowe - 26.04.2022 r. o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej w SP3
- brak przeciwskazań do uprawiania sportu

Nauczyciele wychowania fizycznego