Wycieczka do Lublina klas 1b i 3b

Dnia 7.06. 2022  klasa 1b z wych p. Krystyną Wasilewską oraz 3b z wych. p. E. Szymoniuk  wraz z rodzicami wybrali się na całodzienną wycieczkę do Lublina. Oglądaliśmy spektakl “Pippi Langstrump” według książki Astrid Lindgren w teatrze Andersena i zwiedzaliśmy nowoczesny budynek Centrum Spotkania Kultur z ogrodami i pasieką na dachu. Poznaliśmy architekturę dawnej wsi lubelskiej spacerując w lubelskim skansenie. Na Starym Mieście zatrzymaliśmy się przy budynku Trybunału Koronnego oraz przy kamieniu nieszczęścia wspominając poznane w szkole legendy. Zmówiliśmy modlitwę przed obrazem Matki Bożej w Archikatedrze Św. Jana. Mijaliśmy odkryte fundamenty na Placu Po Farze i pięknie odrestaurowane kamieniczki.  Zatrzymaliśmy się przy fontannie na Placu Unii Lubelskiej i degustowaliśmy pyszne lody na Krakowskim Przedmieściu. Pogoda dopisała wspaniale. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wracaliśmy do domu.