DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ DLA KLASY IV A i IV B

14 czerwca 2022 roku był dniem pełnym wrażeń dla uczniów klasy IVa oraz IVb.

W tym dniu dzieci miały okazję uczestniczyć w festiwalu ,,Słońce w każdym’’ w amfiteatrze w Białej Podlaskiej, którego organizatorem było Stowarzyszenie ,,Wspólny Świat’’.  Zobaczyły i uświadomiły, że osoby z autyzmem  posiadają wiele talentów. Z pewnością udział  w wydarzeniu pozwolił dzieciom zrozumieć  inność drugiej osoby, zobaczyć w każdym uczestniku słońce.

W pozytywnych nastrojach  uczniowie udali się do kina. Jak kino, to oczywiście popcorn, popcorn, jeszcze raz popcorn. Właśnie od jedzenia zaczyna się kultura zachowania. Tutaj trzeba było przypomnieć  sobie, jak należy zachowywać się w kinie. Warunki były doskonałe!  Całe kino było do  dyspozycji  dwóch klas.  Gdy już był zakupiony ( oczywiście) popcorn, wygodnie należało obejrzeć film ,,Fantastyczne zwierzęta’’.  Magia, którą rozpoczął festiwal  dzieci niepełnosprawnych, w kinie rozwinęła się w pełniej okazałości. Profesor Albus Dumbledore  wie, że jego dawny przyjaciel Gellert Grindelwald zamierza przejąć władzę nad światem czarodziejów i wywołać wojnę z mugolami.  Sam jednak nie zdoła go powstrzymać. Potrzebuje pomocy Newta Skamandera , specjalisty od magicznych zwierząt - to jemu  powierza zadanie polegające na skompletowaniu drużyny, która będzie musiała stawić czoła nie tylko Grindelwaldowi, ale także jego licznym wyznawcom, których codziennie przybywa w najmniej oczekiwanych miejscach i instytucjach.  I tak dalej, i tak dalej….

Na zakończenie słońce, które towarzyszyło przez cały dzień, zrobiło psikusa. Skryło się za chmury.

I chyba dlatego, że było już koniec atrakcji,  chmurki pokropiły wszystkich  dość dużymi  ,,łezkami’’.  Takie właśnie sytuacje najbardziej zbliżają.