GALA JĘZYKÓW OBCYCH

26 września na całym świecie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego naszej szkoły zorganizowali wielką Galę Języków Obcych, której celem było uświadomienie wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków. W gali udział wzięły następujące bialskie podstawówki: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Stanisława Brzózki, której uczniowie przybyli pod opieką Anny Zdunek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia nad której uczniami pieczę trzymała pani Magdalena Korolczuk oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej, której uczniowie przybyli z panem Dawidem Skraburskim. Gala składała się z 2 części: części artystycznej oraz rywalizacji międzyszkolnej. Podczas części artystycznej każda szkołą zaprezentowała piosenkę, taniec, prezentację lub skecz związany tematycznie z wybranym przez siebie krajem europejskim. W trakcie rywalizacji każda szkoła przystąpiła do rozwiązania 5 zadań z zakresu wiedzy ogólnej o krajach europejskich. Największą wiedzą popisała się bialska "Jedynka" i ta też szkoła zajęła I miejce. Zaraz za nią na podium uplasowały się: II miejsce - SP2, II miejsce - SP3 oraz IV miejsce - SP9. Podczas Gali Języków Obcych powstawał też lapbook nt krajów europejskich. Ten lapbook  składa się  z mniejszych książeczek przygotowanych przez naszych gości. Każda książeczka zawiera ciekawostki i interesujące fakty o Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii. Za dwa tygodnie lapbook rozpocznie swoją podróż po bialskich szkołach podstawowych gdzie każdy uczeń będzie mógł nie tylko podziwiać efekty naszej współpracy ale i dowiedzieć się czegoś ciekawego o krajach Europy:)