Ślubowanie klas pierwszych

19 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 wystąpieniem Dyrektor Szkoły pani Barbary Wojarnik, która powitała wszystkich zebranych gości i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego symbolicznym ołówkiem dokonała Dyrektor Szkoły Barbara Wojarnik w towarzystwie Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej. Następnie uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.

Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzymy Wam powodzenia oraz
sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonane, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali
naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.
Wychowawczynie:
kl. I a – Katarzyna Chodzińska