Konkurs Literacki "Bajki, Bajeczki..."

Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej ogłosiło wyniki 33. Konkursu Literackiego ,, Bajki, Bajeczki...", adresowanego do dzieci w wieku 9-14 lat.

Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Pobudzanie wyobraźni. Podniesienie umiejętności pisarskich: kultury słowa, wzbogacenie zasobu słownictwa, posługiwanie się dialogiem oraz rozbudzanie inwencji twórczej.

W kategorii wiekowej klas III-V:

wyróżnienia otrzymali:

Lena Lewczuk uczennica klasy…   za opowiadanie pt. ,,Gdzie ja mieszkam”

Paweł Radkiewicz uczeń klasy … za opowiadanie pt. ,, Aborygeniusz chłopak (nie)zwykły”.

W kategorii wiekowej klas VI-VIII:

3 miejsce zajęła uczennica klasy VI a - Maja Stefaniak  za opowiadanie

pt. ,,Tajemniczy świat”.

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI a - Helena Berlińska za opowiadanie

pt. ,,Dąb na wzgórzu”

Podczas gali finałowej  fragmenty nagrodzonych bajek przeczytali:

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, dyrektor BCK Zbigniew Kapela, rzecznik urzędu miasta Gabriela Kuc, przewodnicząca jury Edyta Tyszkiewicz

oraz  członek jury Urszula Pietruczuk.

i życzymy dalszych sukcesów.