Tajemnice przyrody

25.10.2022r. uczniowie klasy 3c pod opieką wych. M. Jakoniuk uczestniczyli  w zajęciach organizowanych w Multicentrum. Zajęcia realizowane były w dwóch blokach tematycznych: Multi-technika, podczas których dzieci miały okazję poznać historię powstania klocków K'Nex i oddać się „mani konstruowania”, co okazało się super zabawą oraz rozwijaniem umiejętności wykonywania zadań zgodnie z instrukcją. Drugim blokiem tematycznym było Multi-środowisko. W trakcie jego realizacji uczniowie zgłębiali tajniki „Świata owadów”. Miały okazję poznać tryb życia patyczaków, co skutkowało adopcją czterech owadów i założeniem ich klasowej hodowli. Po powrocie do szkoły uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do przygotowania terrarium dla nowych „lokatorów” oraz wzajemnego przydzielania obowiązków dotyczących sprawowania opieki nad nimi.