UCZNIOWIE KLASY IV D NA WYCIECZCE W WARSZAWIE

Dnia 04.11.2022r. uczniowie klasy IV d wyjechali na wycieczkę do  Warszawy.

W stolicy dzieci zobaczyły miejsce, w którym mieszkała Maria Konopnicka oraz na Podwalu pomnik Małego Powstańca. Zwiedziły Stare Miasto, przespacerowały się Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Po drodze widziały Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Były w  kościele św. Krzyża, gdzie złożone jest serce Fryderyka Chopina. Następnie  przeszły  pod Grób Nieznanego Żołnierza i spacerkiem przez Park Saski udały się do teatru Capitol na spektakl „Kopciuszek XXI wieku”.

Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz obiad w restauracji  w Centrum Nauki Kopernik.

Następnie metrem dzieci przejechały do stacji Stadion Narodowy. Weszły na koronę stadionu gdzie wraz z przewodnikiem zobaczyły najciekawsze miejsca obiektu.  Pokonały drogę piłkarzy z szatni na murawę boiska.