Bezpieczna Trójka

W naszej szkole codziennie z najwyższą starannością dbamy o bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły, dodatkowo prowadzimy szereg działań profilaktycznych, dzięki którym nasi podopieczni będą bezpieczni również w swoim czasie wolnym czy w drodze do szkoły.

O bezpieczeństwie poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych rozmawialiśmy 26 października wspólnie z Panem Michałem Litwiniukiem - Prezydentem Miasta Biała Podlaska, Panią Gabrielą Kuc-Stefaniuk - Rzeczniczką Prasową Urzędu Miasta Biała Podlaska, Panem Dariuszem Trębickiem - specjalistą ds. Kultury Fizycznej i Turystyki w Referacie Kultury i Sportu w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska.  Nieoceniona okazała się pomoc i wsparcie Pań z bialskiej Policji.

Młodzież z klas: 8e, 4d, 5d, 8a, 8c, miała do wykonania szereg zadań: rozwiązać quiz multimedialny przygotowany w aplikacji Wordwall,  wykonać resuscytację i bandażowanie,  pochwalić się znajomością znaków oraz przepisów drogowych,  odpowiedzieć na pytania dotyczące obsługi technicznej roweru. Chętni zaprezentowali umiejętność jazdy hulajnogą. Po wykonaniu zadań każda drużyna otrzymała do ułożenia i naklejenia plakat profilaktyczny. Uczniowie w nagrodę otrzymały podarowane przez naszych gości gadżety takie jak: opaski odblaskowe, koszulki, worki. Serdecznie za to dziękujemy. Wyjątkowym momentem była animacja z uczniami będącymi na widowni, którzy zatańczyli w rytm piosenki o światłach drogowych prezentując odpowiednie kolory kartek: czerwoną, zieloną lub pomarańczową.

Spotkanie uświetnił występ dzieci z klasy 1 c, które wykonały piosenkę o znakach drogowych. Laureaci konkursu plastycznego „Jestem bezpieczny na drodze” otrzymali nagrody książkowe.

Jesteśmy przekonani, że dzięki organizacji takich wydarzeń, nasi uczniowie będą bardziej bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami dróg. Okazało się również, że o tak ważnych sprawach jak bezpieczeństwo, możemy mówić w sposób atrakcyjny i przy tym się dobrze bawić.