Przerwa na czytanie i… sz/życie.Przerwa na czytanie i… sz/życie.

Uczennice z klasy 5b i 5c wzięły udział w akcji „Przerwa na czytanie”. W tym roku czytanie połączyliśmy z szyciem, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.  Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że możemy czytać zawsze i wszędzie, ale czasem jest nam po prostu najwygodniej jak mamy pod głową miłą poduszkę.  Dlatego zadaniem dziewcząt było uszycie właśnie przytulnej poduszeczki do czytania. Wykonaliśmy kilka poduszek, mniejszych i większych, kolorowych i w stonowanych barwach - ale każda wyjątkowa i osobista. Przede wszystkim jednak, uczennice miały okazję poszukać w naszej bibliotece ciekawych książek do czytania, znaleźć coś dla siebie czy koleżanki. Był to też czas na rozmowy o książkach, czytaniu, swoich przeżyciach. Wspólnie spędzony czas był nie tylko przyjemnością, ale również szkołą szycia…i życia.