AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to ważna uroczystość państwowa. Jest obchodzona dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. W trakcie uroczystości uczniowie przygotowani  pod  opieką nauczycieli humanistów zaprezentowali zebranym program słowno-muzyczny, który przybliżył  widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Akademię uświetniły piękne pieśni patriotyczne przygotowane przez zespół wokalny pod batutą pani Zofii Lasieckiej. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie  wspólnie odśpiewali pieśń patriotyczną „ My, Pierwsza Brygada”.