Co w kulturze piszczy, czyli poszukiwania Wiosny klasy 4a

21 marca klasa 4a pod opieką pani Edyty Hubczuk i Barbary Łukaszuk witała wiosnę w Muzeum Południowego Podlasia. Pani przewodnik przybliżyła historię Białej Książęcej i mieszkających w niej sławnych postaci. Uczniowie mogli utrwalić zdobyte wiadomości w czasie gry grupowej, która podobnie jak same eksponaty - robiły wrażenie:) Ucztą dla ciała była wizyta w pizzerii.

Kolejnym odwiedzonym przez klasę miejscem była Galeria Podlaska z dwiema fantastycznymi wystawami: Piotra Perczyńskiego pt.: "Fotografia inaczej tworzona" i Małgorzaty Dawidiuk "12 Bram Nowego Świata" - malarstwo i instalacja. W klimat wystaw wprowadził nas pan Patryk Pikacz, instruktor do spraw upowszechniania plastyki. Uczniowie mogli poznać niekonwencjonalny sposób, w jaki zostały wykonane fotografie, również przedstawiające nasze miasto.
     Kulminacją dnia były warsztaty w Bialskim Centrum Kultury, gdzie w fantastycznej, artystycznej pracowni pani Renaty Sobczak i pod jej czujnym okiem  uczniowie wykonywali Marzanny.

Ach, co to był za dzień.....