DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ UCZNIÓW KLASY VI B

W dniu 21 marca 2023 r. z okazji „Pierwszego dnia wiosny” uczniowie klasy 6 b wraz z wychowawcą Panem Dariuszem Sikorą wybrali się na wycieczkę do pizzerii Da Grasso oraz Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Pierwszym punktem wycieczki były  warsztaty kulinarne w pizzerii Da Grasso  w ramach specjalnej akcji kulinarnej pod tytułem „Mały kucharz”. Każdy z uczestników otrzymał specjalną czapkę kucharską oraz fartuch. Na stanowiskach pracy przygotowano wcześniej kulki ciasta, wałki, podkładki oraz różnorodne składniki. Uczniowie pod czujnym okiem pracownika pizzerii, wałkowali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym i ozdabiali ulubionymi składnikami: szynką, pieczarkami, kukurydzą. Tak przygotowane pizze trafiały do pieca, a po kilku minutach otrzymali je podane na talerzach wraz z  napojami. Na zakończenie, za włożony wkład pracy i ogromne zaangażowanie kulinarne, wszyscy otrzymali dyplomy poświadczające ukończenie warsztatów „Mały kucharz” i drobne upominki. Była to niezapomniana kulinarna przygoda, zabawa i nauka podczas której uczniowie przygotowywali samodzielnie pizzę w restauracji.

Kolejnym punktem wycieczki był  spektakl pt. "Biały sad" w wykonaniu Teatru Słowa, działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.Przedstawienie mocno poruszyło uczniów, a niejednemu z obecnych wycisnęła łezkę z oka.

Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości.