Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Akcja „Przerwany marsz…” − 2 września 2019 r.

Szanowni Państwo,
Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pod nazwą „PRZERWANY MARSZ …”, która ma polegać na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Akcja „Przerwany marsz…” jest próbą stosownego podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Zachęcamy, aby 2 września 2019 roku wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Punktem kulminacyjnym akcji będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Ze szczegółami przedsięwzięcia można zapoznać się na dedykowanej stronie internetowej: www.przerwanymarsz.pl oraz dokonać rejestracji poprzez prosty formularz elektroniczny zamieszczony na niej.

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej