WYCIECZKA KARKONOSZE - PRAGA – WROCŁAW

W dniach 30.05.2023 – 02.06.2023 uczniowie  klas: 7b, 8a,8e uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Karkonoszy, Pragi i Wrocławia.
    Młodzież zwiedziła Karpacz, zdobywała szczyty w Skalnym  Mieście Adrspach w Czechach.  Podziwiała zamek królewski – Hradczan w Pradze. Zachwyciła ich katedrą Św. Wita z kaplicą Św. Wacława.  Przespacerowała się Mostem  Karola, imponujący przykładem średniowiecznej inżynierii. Na Rynku Staromiejskim obejrzała barokowe rzeźby oraz wieżę ratuszową z zegarem kurantowym. Ostatnim punktem wycieczki był Wrocław. Jak Wrocław -  to Muzeum Panoramy Racławickiej i Ostrów Tumski.  Wizyta w Hydropolis dostarczyła niesamowitych przeżyć. Utwierdziła się w tym, że bez wody człowiek nie mógłby istnieć. Wszyscy wrócili z ogromnym bagażem wspomnień i ze śpiewem na ustach.