,,W zdrowym ciele – zdrowy duch” – świetliki uczą się zdrowego stylu życia.
W ramach realizacji Programu dla szkół w naszej świetlicy został zorganizowany tydzień pt.: ,,W zdrowym ciele- zdrowy duch” promujący zdrowy styl życia.
Edukacja zdrowotna odgrywa istotną rolę w kształtowaniu prawidłowych nawyków i postaw prozdrowotnych uczniów. To właśnie w codziennych, naturalnych sytuacjach dzieci uczą się zasad dbania o zdrowie, higienę, właściwe odżywianie oraz znaczenia aktywności fizycznej i odpoczynku. Działania realizowane w świetlicy pozwalają w przystępny i angażujący sposób utrwalać zdobytą wiedzę, wspierać rozwój odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie.
Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy wspólnie z dziećmi książeczkę „Witaminki dla chłopaka i dziewczynki”. Odbyły się zajęcia bogate w pogadanki, filmy edukacyjne, kolorowanki tematyczne, dzieci wykonały również plakaty promujące zdrowe odżywianie.
Podsumowaniem tygodnia było wspólne spożywanie zdrowego śniadania. Rodzice naszych świetlików zadbali o to, aby składniki śniadania były różnorodne, zawierały owoce, warzywa, produkty zbożowe, nabiał oraz były przygotowane z naturalnych składników.
Mamy nadzieję że podjęte działania przyczynią się do wyeliminowania w codziennej diecie dzieci niezdrowych przekąsek.