Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3

21-500, Biała Podlaska

ul. Sportowa 7

tel. 833416795

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

NARODOWE CZYTANIE W 1-3

     W ramach Narodowego Czytania 2021 klasy 1-3 rozwijały zainteresowania czytelnicze z książką Miry Jaworczakowej pt. "Oto jest Kasia". 

Film

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pandemia nieco to utrudniła, ale po powrocie do szkoły rozpoczęliśmy wspólne czytanie tej lektury w klasach. Powstał filmik na którym fragmenty książki czytają przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich.  Filmik obejrzeli wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w swoich klasopracowniach.  Zapoznali się dzięki czytanym fragmentom z zabawami, w które bawiły się dawniej dzieci na każdym podwórku. Dla chętnych były też bardzo interesujące filmiki na temat zabaw podwórkowych, zrealizowane przez Teatr Lalek Arlekin w Łodzi,

     Potem przyszedł czas na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy o zabawach. Dzieci z klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Edytą Szymoniuk przygotowały swoim kolegom niespodziankę i w Dniu Dziecka udekorowały szkolny plac zabaw własnoręcznie wykonanymi plakatami z opisami zabaw podwórkowych. Zostawiły też potrzebne do zabaw rekwizyty.  Dzieci bawiące się tego dnia na placu zabaw wykorzystały pomoce bardzo efektywnie, a starsze koleżanki w zabawnych kostiumach bardzo im w tym pomagały. Wymyślały zagadki i pokazywały jak się bawić: w gumę, grać w „Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy, w zbijaka, jak zrobić fruczkę, grać w kapsle oraz klasy.