List otwarty Dyrektora Szkoły

„PER  ASPERA  AD ASTRA…”    „PRZEZ TRUDY DO GWIAZD…”

ten łaciński cytat niech będzie podsumowaniem

Roku Szkolnego 2020/2021

List otwarty

Szanowni Państwo: Rodzice, Nauczyciele i Wy Drodzy Uczniowie!

,,Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć, trzeba ją przeżyć’’.

Stefan Żeromski

Za  nami  okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń, przeżyć, osobistych sukcesów.

Był to wyjątkowo trudny rok, w którym nie  raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom.

Nasza cierpliwość i odpowiedzialność została poddana próbie.

Szkoła wyszła z tej próby zwycięsko! Sięgnęła gwiazd!

Drodzy Uczniowie!

To do Was zwracam się jako pierwszych. Gratuluję Wam wszystkim promocji do następnej klasy! Szczególne podziękowania ślę za sumienne i systematyczne wypełnianie obowiązków, zaangażowanie w pracę ogólnokształcącą  i artystyczną. Wykazaliście się wielką mocą adaptacji. Dziękuję tym, którzy swoją pracowitością, samodyscypliną, zaangażowaniem  osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję osiągnięć i jednocześnie dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, które mogliśmy podziwiać chociażby na stronie internetowej szkoły.

Szanowni Nauczyciele!

Sukcesy naszych uczniów są naszymi sukcesami. Dziękuję Państwu za postawę w myśl słów Jima Hensona: ,, Dzieci nie pamiętają, czego próbujesz je nauczyć, pamiętają, kim jesteś’’. Każdy dzień był inspiracją do działania. Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie.

Szanowni Rodzice!

Dziękuję Państwu za współpracę, za zrozumienie, cierpliwość oraz wspieranie dzieci w tym trudnym dla nich czasie. Dziękuję za stworzenie im warunków do zdobywania wiedzy na odległość. Wyrażam przekonanie, że wszyscy staliśmy się silniejsi. Zdobyliśmy nowe umiejętności, doświadczenia,  które z pewnością wykorzystamy nie tylko w procesie edukacyjnym, ale i w codziennym życiu.

Ostatni dzień roku szkolnego wyzwala w nas pozytywne uczucia. Ogarnia nas radość, że już za chwilę rozpoczyna się wspaniały czas wakacji.

PAMIĘTAJMY!

UDANE, SZCZĘŚLIWE  WAKACJE – TO WAKACJE BEZPIECZNE! DLATEGO BĄDŹCIE ROZSĄDNI!

Niech ten czas wakacji będzie dla wszystkich bezpieczny, spokojny, wypełniony wypoczynkiem, niezapomnianymi przygodami, wrażeniami,  słoneczną pogodą.

Proszę pamiętać o bieżących wymogach sanitarno-epidemicznych.

Barbara Wojarnik