Szkolny Konkurs z języka angielskiego „Językowiec Roku”

Zapraszamy do udziału Uśmiech

Anglista Roku

Październik 2021

POWODZENIA!!!

1. Kto jest aktualnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i z jakiej pochodzi partii politycznej?

2. Jaka jest najdłuższa rzeka w USA oraz przez jakie przepływa stany?

3. Kiedy i dlaczego Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia?

4. Kim jest J.K Rowling?

5. Jaki tytuł nosi seria powieści Stephanie Meyer?

POWODZENIA!!!

Na odpowiedzi czekamy do końca października :)

Regulamin Szkolnego Konkursu z języka angielskiego „Językowiec Roku”

1.     Organizator Konkursu

Organizatorem i koordynatorem szkolnego konkursu „Językowiec Roku” jest pani Natalia Żylik, nauczyciel języka angielskiego.

2.     Termin Konkursu:

Konkurs trwa od października 2021 roku do maja 2022 roku i odbywa się w trzech kategoriach: Anglista Roku, Germanista Roku i Rusycysta Roku.

3.     Cele Konkursu:

• Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
  • Zachęcenie uczniów do poznania kultury, historii i literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Niemiec.
  • Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i zdobywania informacji.
  • Rozwijanie uzdolnień uczniów
  • Podniesienie samooceny uczniów

4.     Warunki uczestnictwa w konkursie:

• Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń z klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest terminowe dostarczanie do nauczycieli języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego odpowiedzi na pytania quizowe.
  • Informacje o konkursie będą wywieszone na drzwiach sal językowych: s1, s2, s3 i 10 oraz zamieszczane na str internetowej szkoły.

5.     Zasady Konkursu:

• Co miesiąc na drzwiach sal językowych oraz na stronie internetowej szkoły wywieszonych będzie 5 różnych pytań z zakresu kultury, historii i literatury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Rosji.
  • Zadaniem uczniów jest odnalezienie odpowiedzi na pytania i dostarczenie ich na kartce papieru do nauczycieli języków obcych do końca każdego miesiąca.
  • Za każda poprawną odpowiedź uczniowie otrzymają 1pkt.
  • Uczniowie z największa liczbą punktów otrzymają nagrody.
  • Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu 2022 roku.

Zapraszamy do udziału Uśmiech