Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik - zapisy

konkurs InstaLogik

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Organizacja konkursu

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• Etap I, termin 1 października - 28 października 2021, g. 20:00
  • Etap II, termin 11 grudnia 2021, godz. 10:00 – 11:30
  • Etap III, termin 26 marca 2022, godz. 10:00 – 12:00

ZAPISY trwają do końca I Etapu - czyli do 28 października. Nie czekaj do końca, zgłoś się już teraz.

Jak się zapisać?

Zgłoś się do nauczyciela informatyki p. Tomasza Szpury (sala 17)

lub zarejestruj się sam (z pomocą rodzica) poprzez stronę --> ZAPISY

( rejestrując się musisz wybrać szkołę i wpisać e-mail nauczyciela: tomasz.szpura@sp3-bialapodlaska.pl )

W razie jakichkolwiek problemów z rejestracją, zgłoś się do nauczyciela.

Strona konkursu ==> Instalogik.pl

Kilka słów do uczestników konkursu skierował prof. dr hab. Krzysztof Diks:

Czym jest programowanie? Najprościej można powiedzieć, że jest to precyzyjne zapisywanie przepisów na obliczenia, które chcemy, żeby za nas wykonywał komputer. Najważniejszy w tym procesie jest przepis, a w języku informatyki – algorytm.
Projektowanie algorytmów nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim dobrego zrozumienia problemu, który chce się rozwiązać oraz logicznego myślenia, które prowadzi do uzyskania poprawnego rozwiązania. W informatyce tymi rozwiązaniami są właśnie algorytmy. Na koniec musimy je wyrazić precyzyjne w języku programowania, czyli zakodować.

Konkurs InstaLogik pozwoli Ci sprawdzić, czy masz zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem. Żeby w nim wystartować, musisz tylko lubić rozwiązywać logiczne zagadki i mieć chęci do pracy. Nagrodą będzie przede wszystkim satysfakcja z rozwiązywania ciekawych zadań konkursowych. Powodzenia!