Młodzież z klas sportowych na wycieczce w Tatrach

W dniach 04.10.2021r.- 09.10.2021r. uczniowie klasy VIII d, 7d, 6d, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Białego Dunajca. Jadąc w Tatry grupa wstąpiła do Krakowa. Tu zwiedziła Wawel, kościół na Skałce z kryptami zasłużonych, gdzie pochowani są m.in. Jan Długosz, Wincenty Pol, Józef Ignacy Kraszewski, Adam Asnyk, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz. Następnie uczniowie odbyli spacer na rynek, weszli również do Kościoła Mariackiego. Pierwszy dzień w Tatrach przywitał wszystkich słoneczną, jesienną pogodą. Piękne szczyty tatrzańskie młodzież podziwiała wędrując na Morskie Oko. Następnego dnia uczniowie zwiedzali Zakopane i odpoczęli w termach w Chochołowie. Kolejnego dnia spacerowali Doliną Strążyską, weszli na Sarnią Skałę i zeszli Doliną Białego Potoku. Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wyjazdu spacerowali Doliną Kościeliską, odpoczęli w schronisku na Ornaku, przeszli przez wąwóz Kraków i  jaskinią Smocza Jama wyszli na Polanę Pisaną. W drodze powrotnej grupa wstąpiła do największego w Polsce parku rozrywki w Zatorze- Energylandia. W tym supernowoczesnym kompleksie, każdy znalazł dla siebie wyjątkową atrakcję. Organizatorami wycieczki byli: Kinga Dylawerska- Wójtowicz, Jolanta Górska, Zofia Lasiecka.