ŚWIETLICA SZKOLNA PAMIĘTA O DNIU DRZEWA

W środę 13 października 2021 r. wychowankowie świetlicy, wspólnie z wychowawcami i w obecności Pani Dyrektor Barbary Wojarnik, zasadzili na terenie przylegającym do szkoły krzewy, które wiosną pięknie zakwitną i umilą czas spędzany na świeżym powietrzu.

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa. W naszym kraju odbywa się ono od około 20 lat. Jest organizowane przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew.

Święto Drzewa ma na świecie stary rodowód. Jego początki to 1872 rok, kiedy znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ówczesny gubernator stanu Nebraska  zwrócił się do rodaków z prośbą, by 10 kwietnia kto może posadził drzewo (dla różnych krajów ta data jest ruchoma). Twierdził, iż „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Akcja  sadzenia drzew szybko się przyjęła. Od 1951 roku decyzją Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa święto jest obchodzone we wszystkich  krajach członkowskich wspólnoty.