21-500, Biała Podlaska

E-mail: sekretariat@sp3-bialapodlaska.pl

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY LISTOPAD 2021

PROBNY EGZAMIN OSMOKLASISTY

Harmonogram przeprowadzania próbnego egzaminu ósmoklasisty

Egzamin z języka polskiego 24 listopada (środa), godz. 9:00 – trwa 120 minut

(180 minut dla uczniów korzystających z dostosowań)

Egzamin z matematyki 25 listopada  (czwartek), godz. 9:00 – trwa 100 minut

(150 minut dla uczniów korzystających z dostosowań)

Egzamin z języka obcego 29 listopada (poniedziałek), godz. 9:00 – trwa 90 minut

(135 minut dla uczniów korzystających z dostosowań)

Po zakończeniu każdego egzaminu uczniowie mają dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.

Wejście uczniów do szkoły w reżimie sanitarnym

Uczniowie w każdym dniu egzaminu powinni być obecni w szkole o godzinie 8:00

Po wejściu do budynku szkoły następuje:

• dezynfekcja rąk,
  • pozostawienie ubrań wierzchnich w szatni i zmiana obuwia

Środa 24 listopada– egzamin próbny z języka polskiego

• 8A – sala 5
  • 8B – sala 1
  • 8C – sala 3
  • 8D – sala 7
  • 8E –sala s3

Wychowawcy, po sprawdzeniu listy obecności, o określonej godzinie (ok. 8:20) kierują uczniów do odpowiednich sal egzaminacyjnych. Uczniowie w oczekiwaniu na egzamin pod wyznaczoną salą zachowują dystans 1,5 m oraz reżim sanitarny.

Do Hali uczniowie wchodzą dwoma wejściami:

WEJŚCIE 1 - GŁÓWNE (przy łączniku) : Klasa 8A, 8B, 8C (C01, C02, C04 i C05)

WEJŚCIE 2 - BOCZNE (przy salach językowych) : Klasa 8C (C06 - C21, C23-C26), 8D, 8E

Po zakończonym egzaminie uczniowie klas ósmych udają się do domu na lekcje zdalne, które odbędą się w aplikacji TEAMS od godziny 12:45 (6 godzina lekcyjna) zgodnie z planem w e-dzienniku.

Czwartek 25 listopada– egzamin próbny z matematyki

• 8A – sala 5
  • 8B – sala 1
  • 8C – sala s1
  • 8D – sala s2
  • 8E – sala s3

Wychowawcy, po sprawdzeniu listy obecności, o określonej godzinie (ok. 8:20) kierują uczniów do odpowiednich sal egzaminacyjnych. Uczniowie w oczekiwaniu na egzamin pod wyznaczoną salą zachowują dystans 1,5 m oraz reżim sanitarny.

Do Hali uczniowie wchodzą dwoma wejściami:

WEJŚCIE 1 - GŁÓWNE (przy łączniku) : Klasa 8A, 8B, 8C (C01, C02, C04 i C05)

Po zakończonym egzaminie uczniowie klas ósmych udają się do domu na lekcje zdalne, które odbędą się w aplikacji TEAMS od godziny 11:40 (5 godzina lekcyjna) zgodnie z planem w e-dzienniku.

Poniedziałek 29 listopada– egzamin próbny z języka obcego

Uczniowie klas ósmych udają się do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcą:

• 8A, 8B, 8C, 8D, 8E – Hala sportowa, w wyznaczonych miejscach pozostawiają plecaki

Po zakończonym egzaminie uczniowie wracają do hali sportowej i pozostają tam do 11.30 pod opieką nauczycieli, następnie od 11.40 przechodzą do sal na zajęcia lekcyjne zgodnie z planem.

Wejście uczniów do sal w reżimie sanitarnym

• okazanie dokumentu tożsamości z PESELEM
  • losowania (przez członka zespołu nadzorującego) numeru stolika, przy którym uczeń będzie pracował
  • zajęcie wyznaczonego miejsca w sali

Egzamin

•  9:00 – rozdanie arkuszy egzaminacyjnych
  • sprawdzanie kompletności arkusza egzaminacyjnego
  • kodowanie arkusza egzaminacyjnego (wpisanie kodu ucznia i peselu na arkuszu)
  • rozpoczynanie pracy z arkuszem po otrzymaniu pozwolenia od nauczyciela
  • na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym nauczyciel przypomni im o przeniesieniu odpowiedzi na kartę odpowiedzi
  • uczeń nie opuszcza sali podczas egzaminu, w razie konieczności zgłaszania chęć skorzystania z toalety
  • zgłaszanie oddania arkusza egzaminacyjnego po zakończeniu pracy
  • po zakończeniu pracy z arkuszem uczniowie będą mieć dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.

Dodatkowe informacje:

Przypominamy:

• o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych
  • każdy zdający musi posiadać wyłącznie niezbędne przybory i materiały, w tym przede wszystkim:

- ważną legitymację/dokument z peselem,

- długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem,

- w przypadku egzaminu ósmoklasisty z matematyki – również linijkę

• o zakazie korzystania na egzaminie ósmoklasisty z kalkulatora, korektora, długopisów ścieralnych oraz słowników
  • aby butelki z wodą uczniowie stawiali na podłodze, przy nodze stolika, aby przypadkowo nie zalać materiałów egzaminacyjnych.
  • że w trakcie egzaminu ósmoklasisty nauczyciele nie udzielają wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych.
  • o konieczności samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu

UWAGA: Na próbnym egzaminie ósmoklasisty obowiązuje strój galowy i zmiana obuwia!

Kluczowe zasady związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, wskazane w Wytycznych, tj.:

• obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną
  • zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi
  • niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)
  • zakaz gromadzenia się w grupach, np. aby podzielić się między sobą wrażeniami po egzaminie.

Na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl, zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty) dostępne są:

Informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz aneksy do tych informatorów, przykładowe arkusze egzaminacyjne:

• arkusze egzaminu próbnego
  • zestawy powtórzeniowe zadań egzaminacyjnych
  • arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach poprzednich.