Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – UDAŁO SIĘ !

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że udało nam się pozyskać 1125,00 zł. na zakup książek do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej. Całość projektu opiewa na kwotę 1875,00 zł. Środki finansowe otrzymaliśmy na „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3. Warunkiem otrzymania dotacji było zaplanowanie szeregu działań promujących czytelnictwo. Nasi najmłodsi uczniowie wezmą udział min. w konkursie plastycznym, spotkaniu autorskim, wycieczce do biblioteki, lekcjach bibliotecznych z wykorzystaniem nowozakupionych książek. Do działań zaangażowani zostaną również rodzice, którzy pomogą zorganizować wystawę, wezmą udział w prelekcji na temat zalet głośnego czytania dzieciom i zaprezentują swoje umiejętności na spotkaniu z dziećmi. Już wkrótce zaprezentujemy pierwsze relacje z przeprowadzonych działań.