Czytając dziecku wychowujesz!

Książka, która wzbudza emocje, to niesamowity i niepowtarzalny prezent, jaki możemy dać swoim dzieciom. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywa ona w rozwoju intelektualnym, psychicznym i emocjonalnym dziecka.

Dnia 17 grudnia 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie bibliotekarek z przedstawicielami rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Prezentacja multimedialna oraz pogadanka miały na celu zachęcenie rodziców do głośnego i systematycznego (codziennego) czytania swoim pociechom. W głównej mierze podkreślono ogromną rolę rodziny w kształtowaniu kultury czytelniczej przedszkolaków oraz tworzeniu właściwego klimatu do obcowania z książką. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom i zachęcajmy je do czytania!

Mamy uczestniczące w spotkaniu miały również możliwość obejrzenia książek zakupionych do oddziału przedszkolnego w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”; Priorytet 3. Na koniec panie otrzymały ulotki „Dlaczego warto czytać dzieciom?” z prośbą o przekazanie ich pozostałym rodzicom przedszkolaków.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy wychowawczyni p. Beacie Hołubowicz oraz Rodzicom dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy zaangażowali się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki Wam uczniowie kl. „0” mogli wziąć udział m.in. w konkursie „Mój ulubiony bohater książkowy”, uczestniczyć w spotkaniach, w trakcie których rodzice czytali bajki ze swojego dzieciństwa oraz opowiadali o swoich zainteresowaniach, a także przygotowali wystawę pt. ,,Zgaduj zgadula co to za bajka?".

Dziękują:

Iwona Juszczuk