I Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej pod hasłem "Festiwal Nauki"

W dniu 1 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Szkół w Białej Podlaskiej pod hasłem "Festiwal Nauki", który odbył się w hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Romanowski.
     Doświadczenia przeprowadzone przez uczniów bialskich podstawówek, w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 oraz 7-8), miały na celu przybliżenie podstawowych praw natury. Zmagania drużyn oceniali nauczyciele szkół ponadpodstawowych. Komisja konkursowa oceniała przygotowanie zespołów, sposób i atrakcyjność przekazu oraz zaangażowanie członków zespołów. Po eksperymentach odbył się turniej wiedzy ogólnej przy użyciu aplikacji Kahoot.

Nasza szkoła przygotowała pokaz doświadczeń zainspirowany słowami Alberta Einsteina

„Spójrz głęboko w naturę, a wszystko zrozumiesz lepiej”.

Szkołę reprezentowali uczniowie, pod opieką nauczycieli: p. Anity Ilczuk oraz p. Agnieszki Kasak:

w kategorii klas 4-6:

Emilia Daniluk

Michał Kajor

Konrad Malczuk

Maja Stefaniak

w kategorii klas 7-8:

Maksymilian Domański

Mikołaj Karwowski

Martyna Krupicka

Zuzanna Popielewicz

Dawid Popławski