Biblioteka bezglutenowa

Biblioteka szkolna wzięła udział w konkursie dla bibliotekarzy w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteka bezglutenowa”. Nagrodą był zestaw publikacji na temat celiakii oraz diety bezglutenowej, które są już dostępne do wypożyczenia w naszej bibliotece!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem, dietą bezglutenową i celiakią do wypożyczania publikacji.

Projekt "Biblioteka Bezglutenowa" powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books we współpracy z Justyną Tarkowską (pracownia graficzna Mile Widziane). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.