Otwarcie pracowni edukacyjnej Kropla wiedzy w ramach projektu - BIALSKIE ŚCIEŻEKI EDUKACYJNE

Dnia 22 kwietnia 2022 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi została uroczyście otwarta przez Pana Prezydenta Michała Litwiniuka pracownia edukacyjna Kropla wiedzy.

Projekt Bialskie Ścieżki Edukacyjne powstał we współpracy miedzy Urzędem Miasta Biała Podlaska  a Przedsiębiorstwem  Bialskie Wodociągi i Kanalizacja  WOD – KAN  oraz   Bialskopodlaską Fundacją Ekologiczną i został objęty patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Obudowę dydaktyczną projektu przygotowali pod kierunkiem koordynatora p. wicedyrektor SP3 Agnieszki Welik -  nauczyciele SP3 p. Anita Ilczuk, p. Agnieszka Kasak, p. Iwona Sucharzewska, p. Adam Sawczuk, nauczycielka SP5 p. Ilona Adamczyk oraz nauczycielki SP 6 p. Marta Grabiec i p. Agnieszka Wdowczyk

Podczas otwarcia projektu Bialskie Ścieżki Edukacyjne w nowej pracowni edukacyjnej Kropla wiedzy odbył się pokaz doświadczeń chemiczno – fizycznych przygotowany przez uzdolnionych uczniów SP3  pod opieką nauczycielki chemii p. A. Kasak i nauczycielki fizyki p. A.Ilczuk. Uczniowie  wzięli także udział w krótkim pokazie nowopowstałej stacji meteorologicznej przygotowanym przez nauczycieli geografii p. I. Sucharzewskiej i p. A. Sawczuka.