MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

23 maja przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej - polskiej pisarki, poetki, publicystki i twórczyni literatury dziecięcej. Sejm RP chcąc upamiętnić tę okrągłą rocznicę oraz dokonania Marii Konopnickiej ogłosił ją Patronką Roku 2022. Z tej okazji biblioteka szkolna 11 maja 2022 roku zorganizowała konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnikami byli przedstawiciele klas IV i V, którzy mieli za zadanie przeczytać najpierw wybrany i przygotowany w domu wiersz Marii Konopnickiej. Następnie uczniowie losowali tekst, co miało na celu sprawdzenie umiejętności czytania również bez przygotowania. Ocenie podlegała płynność, bezbłędność, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania. Komisja nie miała łatwego zadania w podjęciu ostatecznej decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany.

Jury w składzie: p. Jolanta Romaniuk wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej, p. Krystyna Herbut logopeda Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej, p. Małgorzata Flis kierownik Barwnej Multimedialne Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej, p. Monika Nowak nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej - obradowało dłuższą chwilę zanim wyłoniono zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Nina Łuciuk kl. IV a

I miejsce Angelika Maziejuk kl. V c

II miejsce Pola Partyka kl. IV a

III miejsce Michał Michalczuk kl. V a

Wyróżnienia:

Bartłomiej Sokólski kl. IV c

Emilia Daniluk kl. V a

Filip Wiśniewski kl. V b

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy czerpania wielu przyjemności z czytania książek.