Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 28 maja – 4 czerwca 2022 roku Polscy autorzy dla klimatu

Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej, do udziału w spotkaniu, które odbywało się na boisku Akademii Piłkarskiej Podlasie.

Na początku uczestnicy wysłuchali głośno czytanego tekstu o królewnie, która zamieszkiwała krainę „Niezielencję”.  Książka „Gdzieś daleko Bajka Eko” autorstwa Izabeli Skorupki pokazuje, że należy dbać o otaczające nas środowisko. Jeśli każdy posprząta teren wokół siebie sprawi, że świat będzie dużo lepszy, a życie w nim łatwiejsze.

Następnie dzieci zmierzyły się z ekologicznymi zadaniami do wykonania. Nauczyciele bibliotekarze z naszej szkoły przeprowadzili dwa z nich. Była to „Ekologiczna orkiestra” oraz „Eko malowanie”. Ponadto można było wziąć udział w wyzwaniu sportowym, poćwiczyć umiejętność prawidłowej segregacji śmieci, a także obejrzeć różnorodne książki o tematyce ekologicznej. Kolejne zadania ekologiczne wykonywali uczniowie z kl. 0 z naszej szkoły oraz z Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej – Szkoły Podstawowej nr 9, Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej, Przedszkola Samorządowego nr 7 w Białej Podlaskiej, Przedszkola Samorządowego nr 11 w Białej Podlaskiej.

Bardzo się cieszymy, że dzięki temu mogliśmy realizować w tak atrakcyjnej formie założenia polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, a szczególnie wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. A przy okazji świetnie się bawiliśmy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę.