Na zdrowe śniadanie

We wtorek 15 listopada odbyło się w świetlicy szkolnej wspólne spożywanie zdrowego II śniadania. Jest to część działań edukacyjnych realizowanych w ramach Programu dla szkół.

Przygotowanie posiłku poprzedziło przypomnienie zasad zdrowego odżywiania się, m.in. z wykorzystaniem „Pamiętnika Chrumasa” (materiały edukacyjne dostępne na stronie https://www.programdlaszkol.org) i prezentacji multimedialnej.

W naszym odżywczym menu znalazły się: kanapeczki z serkiem naturalnym i dżemami domowego wyrobu pani Joli, jabłka, marchew oraz koktajl mleczny o smaku bananowo-truskawkowym.

Jabłka i marchew dostarczyła nam firma Ad-Rem Beata Jurecka, której serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego projektu.

Zwieńczeniem zdrowego poranka w świetlicy szkolnej było podjęcie przez uczniów wyzwania „Dzień bez słodyczy”, które – jak sama nazwa wskazuje – polegało na powstrzymaniu się od jedzenia lizaków, batoników i cukierków przez cały dzień.