Laureatki V Wojewódzkiego konkursu Plastycznego „Moja mała Ojczyzna”

W kolejnej edycji Wojewódzkiego konkursu Plastycznego „Moja mała Ojczyzna” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca. Równorzędne I miejsce zajęła Maja Zając ucz. kl. III c oraz Maja Włodarczyk ucz. kl. I b (wych. p. E. Szymoniuk), a III miejsce Hanna Szostakiewicz ucz. kl III c. Celem konkursu było między innymi kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia więzi emocjonalnej, społecznej, kulturowej z własnym narodem, jego historią, tradycją, uwrażliwianie na piękno naszej Ojczyzny, uczczenie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rozwijanie uzdolnień i wrażliwości estetycznej dzieci.

25 listopada 2022r. uczennice pod opieką rodziców oraz nauczyciela (M. Jakoniuk) uczestniczyły w Uroczystej Gali rozdania nagród w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, gdzie miały okazję zobaczyć na wystawie pokonkursowej swoje prace, jak też podziwiać prace innych uczestników konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.