Uroczystość pasowania na czytelnika 2022

Na uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie, dyrekcja szkoły oraz….Maria Konopnicka. W towarzystwie odgłosów lasu i bohaterów swoich książek spędziła z dziećmi wyjątkowy czas. Pierwszoklasiści pochwalili się wiedzą na tematy związane z książkami i czytaniem oraz korzystaniem z biblioteki. Dzieci odnalazły ukryty w lesie skarb, a w tajemniczej skrzyni ukryte były rzeczy, które odnajdziemy w bibliotece. Panie wychowawczynie przedstawiły prośby książki, których dzieci obiecały przestrzegać.
Następnie Pani Dyrektor Barbara Wojarnik odczytała tekst przyrzeczenia, dzieci je uroczyście i z dumą powtórzyły. Na zakończenie już CZYTELNICY otrzymali pamiątkowe dyplomy. Posumowaniem uroczystości był wspólny taniec i pamiątkowe fotografie.

Uczniowie otrzymali Wyprawkę Czytelnika ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała
książka - wielki człowiek". Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania – zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów.

logik

Fotorelacja z wydarzenia ... Uśmiech