ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Nasza szkolna świetlica zapewnia podopiecznym zorganizowaną opiekę wychowawczą przed i po zajęciach szkolnych.

W czasie pobytu w świetlicy uczniowie znajdują czas na:

• rozrywkę
  • odrabianie lekcji
  • zabawy na świeżym powietrzu
  • posiłki
  • zajęcia wynikające z planu pracy świetlicy /plastyczne, muzyczne, origami, czytelnicze, umysłowe/

Każdy dzień świetlicy to nowa przygoda. Dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Uczą się racjonalnie spędzać czas wolny. Nabierają przyzwyczajeń, które w przyszłości staną się ich nawykami, a także kształtują wartościowe cechy charakteru.

Przeważają tu takie formy pracy jak: konkursy (tematyczne, wiedzy, quizy) zajęcia rozwijające aktywność twórczą, zajęcia rozwijające aktywność umysłową (krzyżówki, zagadki logiczne, tekstowe, gry i zabawy dydaktyczne i edukacyjne) gry i zabawy ruchowe.