Bądź odważny!!! Reaguj!!! Powstrzymaj kolegę / koleżankę przed niewłaściwym zachowaniem!!!

Społeczeństwo w dzisiejszych czasach nie zawsze reaguje na przejawy niewłaściwych zachowań. Większość z nas woli pozostać obojętnym wobec nierozważnych działań młodych ludzi. Ale czy tak naprawdę powinno być??? Nie. Dlatego też, aby nasz świat i społeczeństwo były lepsze należy reagować za każdym razem, gdy ludzie postępują niewłaściwie. Nie bójmy się zgłaszać przejawy niemoralnych zachowań odpowiednim osobom na terenie szkoły: nauczyciel, wychowawca, pedagog, psycholog, dyrektor. Nie bójmy się stawać w obronie słabszych. Nie bójmy się rozmawiać z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. W końcu wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otoczenie w którym żyjemy.

W związku z powyższym Szkolny Rzecznik Praw Ucznia zachęca wszystkich uczniów naszej „Trójki” do zapoznania się z plakatami, które przez miesiąc maj będą rozwieszone w szkole przy sali 11 i przy hali sportowej. Plakaty te będą promować akcję profilaktyczną:

Na stronie internetowej „Trójki” ukaże się też krótki filmik nagrany we współpracy z uczniami.

Pamiętajcie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz świat. Nigdy nie przechodźcie biernie obok krzywdy. Reagujcie na niewłaściwe zachowania!