Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Bezpieczeństwo w sieci na lekcjach informatyki

W ramach akcji „Dzień bezpiecznego Internetu”  na lekcjach informatyki uczniowie klas 4-6 brali udział w zajęciach poświęconych temu tematowi. 

Uczestniczyli w misji: „Bezpieczny Internet. Przejdź kurs i zostań Sieciakiem!”

Uczniowie przypomnieli sobie oraz nabyli nową wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w sieci. Podczas zajęć toczyli potyczki z Sieciuchami, czyli przedstawicielami ciemnej strony Internetu. To oni zastawiają w sieci pułapki na nieświadomych internautów. Kłótnie, kradzieże danych, kłamstwa i całe tony spamu – to właśnie ich sprawka. Dzięki poprawnie zdanych testach, quizach czy grach mieli szansę zostać SIECIAKIEM czyli członkiem grupy Sieciaków, którzy potrafią bezpiecznie korzystać z sieci.

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej