Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej

Dobre rady na zimowe wypady

Dobre rady na zimowe wypady

Pod takim hasłem dnia 18 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 5a oraz 5b z funkcjonariuszami Straży Miejskiej miasta Biała Podlaska. Strażnik przedstawił dzieciom prezentację o zagrożeniach czyhających w czasie zimowej aury i omówił sposoby pozwalające ich uniknąć. Przestrzegał przed niebezpieczeństwami wynikającymi z wchodzenia na lód w miejscach niedozwolonych. Przekazał słuchaczom zasady postępowania w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Zwrócił uwagę na konieczność informowania osób dorosłych  o  zaobserwowanych zagrożeniach. Przestrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulicy. Udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomniał też zasady obowiązujące w czasie poruszania się o zmroku i przepisy obowiązujące na stokach narciarskich. W trakcie rozmowy piątoklasiści mieli możliwość wykazania się znajomością telefonów alarmowych. Podczas spotkania strażnikowi towarzyszyła maskotka Straży Miejskiej – strażnik Leon, która to została przyjęta przez dzieci z aplauzem. Na zakończenie spotkania prelegent poinformował o planowanych lodowiskach
w naszym mieście oraz podarował uczestnikom spotkania opaski i magnesy odblaskowe. Uczniowie z okazji zbliżających się świąt złożyli życzenia strażnikom i podziękowali za spotkanie. Funkcjonariusze także życzyli radosnych świąt, ale przede wszystkim bezpiecznych. W spotkaniu, które zorganizowali p. Dorota Chrabska i p. Tomasz Kędziora uczestniczyła również p. Justyna Dragan z tygodnika ,,Podlasianin”.

Przedstawiciele Straży Miejskiej biorący udział w prelekcji poinformowali, że Prezydent Miasta Biała Podlaska p. Michał Litwiniuk wspiera wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wśród uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i średnich. Po nowym roku odbędzie się cykl zajęć profilaktycznych w bialskich szkołach.

 

Please follow and like us:

Zdjęcie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej
w Białej Podlaskiej.

Archiwum

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej