Światowy Dzień Poezji w świetlicy
Święto to obchodzone jest corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 r. Jest to również pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, dlatego też uczniowie uczęszczający na świetlicę wraz z opiekunami, w pięknie udekorowanej wiosennie sali, uczcili ten dzień czytając znane i nowe utwory poetyckie o tematyce wiosennej.
Jak napisała w jednym ze swoich słynnych wierszy Wisława Szymborska „Niektórzy lubią poezję”.